Calvin Klein Obsessed

iperfumy.pl  |  6. 9. 2017  |  Dodaj komentarz

“I remember your touch, your skin, your scent. At the heart of OBSESSED is the memory of a past

love, triggered by the scent of another on the skin.”

 Tymi słowami Calvin Klein wprowadza nowy zapach OBSESSED, dostępny w wersji dla kobiet i mężczyzn, otwierając przed nami tajemniczy świat nostalgii pachnącej tęsknotą. Perfumy stworzono z okazji dwudziestej piątej rocznicy współpracy brytyjskiej modelki Kate Moss i włoskiego fotografa Mario Sorrentiego przy legendarnej kampanii zapachu Obsession, który pojawił się na rynku w 1985 r.

Love story w nowych szatach

Romantyczna, młodzieńcza miłość Kate i Mario, uchwycona w obiektywie na Virgin Islands, stanowiła temat przewodni w komponowaniu tych kultowych perfum. Fascynacja fotografa modelką jako podmiotem, a jednocześnie narzędziem, była inspiracją dla dyrektora kreatywnego firmy Calvin Klein, Rafa Simonsa. Celem Rafa był powrót do przeszłości poprzez wyjątkową reformulację zapachu, pełną przeciwieństw i zmysłowości. OBSESSED przywołuje wspomnienia związane z aromatem i wykorzystuje dualizm: pierwiastek męski i żeński, przeszłość i teraźniejszość, słodko-gorzką nostalgię i szaleńczą pasję. Mario Sorrenti otwiera swoje notatki z Virgin Islands wraz z niepublikowanymi dotychczas ujęciami i odkrywa przed nami pokłady intymności, sennych marzeń i ciepłej serdeczności.

Piękno flakonu i design

Flakon jest minimalistyczny i niewinnie przezroczysty. Czystą, czarno-białą prostotą przypomina nieco design Obsession. Raf Simons z oryginalnego flakonu pozostawia tylko podstawowe elementy, składając hołd klasyce, ale nadając mu jednak charakter nowego początku, co jest widoczne w bardziej zaokrąglonych liniach.

Jakie są więc perfumy OBSESSED?

Wyjątkowa kompozycja wonnych składników

Twórcy zapachu dla kobiet, Annick Menardo i Honorine Blanc, umieścili w jego sercu męską Fougére, czyli paproć, wraz z płatkami fiołków, białą lawendą i szałwią. Kobiecego kontrastu nadaje tu piżmo, sprawiając, że cała kompozycja jest delikatniejsza. Aromatyczna głowa zawiera cytrusy, gorzką pomarańczę i żywicę, wnosząc w harmonijną równowagę nieco napięcia.

Tymczasem twórcy męskich perfum, Ilias Ermenidis i Christophe Raynaud, ukryli w jego sercu delikatną i kobiecą czarną wanilię w połączeniu z drzewnymi tonami, co podkreśla dualizm męskiej siły i żeńskiej subtelności. Do takiej kompozycji idealnie pasuje ambra, dodając jej szczyptę współczesności. W głowie OBSESSED for Him można wyczuć też czarny kardamon i grejpfrut.

Calvin Klein oferuje nam zapach równie niezapomniany, jak ów moment Kate Moss i fotografa Sorrentiego na opustoszałej plaży Virgin Islands w 1993 roku. Naiwną, czystą i eksplodującą pasję oraz beztroską radość. Oryginalna kompozycja OBSESSED potrafi wywoływać silne emocje, dlatego można się w niej zakochać już od pierwszej chwili.

Zakochaj się i Ty

Powiązane produkty

Komentarze

0 komentarzy

Skomentuj artykuł
Imię: Twój e-mail (nie będzie wyświetlony):
Komentarz:
Wysyłając, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu przetwarzania i wyświetlania komentarza przez Notino s.r.o. Osoba, której dane są przetwarzane, może w dowolnym czasie skorzystać z prawa do cofnięcia zgody. Więcej informacji w zasadach przetwarzania danych osobowych.​
Imię: Twój e-mail (nie będzie wyświetlony):
Komentarz:

Podobne artykuły

Propozycje perfum dla osób spod znaku Raka

Propozycje perfum dla osób spod znaku Raka

Rak to czwarty znak zodiaku, należący do żywiołu wody. Nie dziwi więc, że osoby spod tego znaku są bardzo wrażliwe i empatyczne. Raki są bardzo ...

Cały artykuł

Najlepsze letnie perfumy: dla Ciebie i dla Niego!

Najlepsze letnie perfumy: dla Ciebie i dla Niego!

Lato pachnie wodą, świeżym powietrzem, kwiatami albo soczystymi owocami. Podobnie jak letnie perfumy, które wybrałam dla Ciebie (i dla Niego) ...

Cały artykuł