Czy mycie twarzy raz dziennie to właściwa pielęgnacja?

iperfumy.pl  |  31. 8. 2017  |  Dodaj komentarz

Aby cera wyglądała zdrowo, należy zapewnić jej regularne i dokładne oczyszczanie. Oprócz stosowania zdrowej diety, zaleca się wypijanie dwóch litrów wody dziennie, aby skóra była właściwie nawilżona. Pielęgnacja od wewnątrz nie zawsze jest jednak wystarczająca, dlatego warto zadać sobie pytanie – ile razy dziennie powinno się oczyszczać lub myć twarz?

Ile razy dziennie powinnam myć twarz?

Według dermatologów i specjalistów twarz powinno się myć dwa razy dziennie. Częstsze mycie mogłoby zaburzyć równowagę pH i spowodować utratę naturalnego, promiennego blasku skóry. Oczyszczanie cery trzy i więcej razy dziennie dopuszcza się wyłącznie u osób o bardzo tłustej skórze. Zaleca się mycie twarzy rano i przed snem. Najprostszym sposobem jest włączenie tego zabiegu do rutynowej pielęgnacji!

Co w przypadku, jeżeli nie stosuję makijażu?

Twarz należy oczyścić, nawet jeśli w ciągu dnia nie stosuje się makijażu, ponieważ skóra naturalnie wydziela tłuszcz, który zatyka pory, co może prowadzić do powstawania niedoskonałości i trądziku.  Nie zwlekaj z myciem twarzy do chwili, kiedy zaczniesz się czuć niekomfortowo – myj ją regularnie nawet pomimo subiektywnego wrażenia świeżości i czystości.

Jak należy myć twarz?

Twarz umyj mydłem, wmasowując je w skórę, dopóki nie zacznie się pienić. Następnie spłucz je ciepłą wodą i wysusz ręcznikiem. Teraz możesz nałożyć krem przeciwsłoneczny lub nawilżający z ochroną UV. Czynność tę możesz powtórzyć wieczorem, stosując inny produkt nawilżający lub odżywiający (ochrona przed słońcem nie będzie Ci w nocy potrzebna).

Jakie preparaty stosować?

Do cery tłustej polecamy Klorane Dermo Pain Crème lub Uriage Hyseac. Świetną alternatywą dla cery suchej i wrażliwej jest Cetaphil Cleansers. Jeżeli cierpisz na trądzik, do oczyszczania twarzy wypróbuj Jericho Body Care.

Powiązane produkty

Komentarze

0 komentarzy

Skomentuj artykuł
Imię: Twój e-mail (nie będzie wyświetlony):
Komentarz:
Imię: Twój e-mail (nie będzie wyświetlony):
Komentarz:

Podobne artykuły

Właściwości i zastosowanie oleju kokosowego w pielęgnacji i w kuchni

Właściwości i zastosowanie oleju kokosowego w pielęgnacji i w kuchni

W ostatním czasie coraz większą uwagę poświęca się olejowi kokosowemu oraz jego wykorzystaniu. Jest to wysokiej jakości uniwersalny tłuszcz, który ...

Cały artykuł

Makijaż oka dla osób noszących okulary „plusy”

Makijaż oka dla osób noszących okulary „plusy”

Jesteś dalekowidzem i nie rozstajesz się z okularami? Podkreśl swoje spojrzenie odpowiednim makijażem. Nasza ekspertka doradzi Ci, jak odpowiednio ...

Cały artykuł