Jak stosować perfumy, by zapach utrzymywał się jak najdłużej

iperfumy.pl  |  28. 8. 2012  |  Dodaj komentarz

Coco Chanel powiedziała kiedyś, że perfumy powinny być stosowane w miejscach, w które kobieta chciałaby być całowana. Mimo, że to stwierdzenie jest niezwykle romantyczne, to należy wziąć pod uwagę również praktyczną stronę aplikacji perfum. Poniższy artykuł nie tylko przedstawi Ci ciekawe rady, ale również wyjawi tajemnice, które sprawią, że perfumy utrzymają się długo, a zapach będzie niezwykle intensywny.

 

Punkty pomiaru tętna

Te punkty to miejsca na skórze, w których jest ona najbardziej ukrwiona i ciepła, co sprawia, że zapach dobrze się rozwija i jest bardziej intensywny. Punkty można znaleźć na wewnętrznej stronie nadgarstka, tętnicy szyi, za uszami, na zgięciach łokci, pod kolanami. Perfumy aplikowane w te miejsca są bardziej wyczuwalne. To temperatura ciała sprawia, że zapach uwalnia się przez długie godziny.

Tego unikaj!

Perfumy, chociaż pięknie pachną, to na pewno nie smakują! Pomimo wcześniej wspomnianej rady Coco Chanel, nie aplikuj perfum na miejsca, które ktoś mógłby "spróbować".

Jak aplikować perfumy?

Zapach należy aplikować przed tym, niż włożysz na siebie ubranie i biżuterię. Niektóre perfumy zostawiają plamy na odzieży, niszczą biżuterię – prawdziwe perły mogą ulec zniszeniu. Jeśli jesteś przyzwyczajona do aplikacji perfum na odzież, zalecamy, by wypróbować nowe perfumy w miejscach mało widocznych. Niektóre kobiety wolą, zamiast bezpośredniego skierowania perfum na skórę, rozproszyć zapach w powietrzu i wejść w tę „mgiełkę zapachu“. Jest to dość droga opcja. Jeśli ważna dla Ciebie jest każda kropla perfum, to tej metody Ci nie polecamy. 
Wskazówka przy sprawdzaniu nowego zapachu – unikaj machania papierkiem w klasycznej perfumerii oraz pocierania nadgarstków tuż po aplikacji. By poczuć podstawę, serce i głowę perfum odczekaj od 20-60 minut po aplikacji. Wtedy będziesz wiedzieć, jak perfumy rozwijają się na skórze.

Pachnące włosy

Aplikacja perfum na włosy jest doskonałym sposobem na długotrwałą woń w ciągu dnia. Uważaj jednak, bezpośrednia aplikacja na umyte włosy bądź regularne stosowanie perfumowanych kosmetyków do włosów zmienia nutę zapachową. Nie należy zapominać o tym, ze alkohol zawarty w perfumach wyraźnie wysusza włosy. Najlepiej jest aplikować perfumy z odległości co najmniej 20 cm.

Jak przedłużyć intensywność zapachu?

Istnieje kilka sztuczek, które pozwalają przedłużyć zapach perfum. Faktem jest, że zapach szybciej ulatnia się na skórze suchej. Należy zatem przed użyciem perfum nanieść bezzapachowy krem nawilżający. Nawilżona skóra zapobiega przenikaniu zapachu do wewnątrz,a pozwala na utrzymanie długotrwającego zapachu.
Używanie produktów uzupełniajacych o tym samym zapachu co perfumy, to kolejny sposób na przedłużenie trwałości zapachu. Można łączyć żel pod prysznic, mleczko do ciała i dezodorant tej samej linii zapachowej. Dzięki temu unikniesz "wymieszania" się różnych zapachów.

Komentarze

0 komentarzy

Skomentuj artykuł
Imię: Twój e-mail (nie będzie wyświetlony):
Komentarz:
Imię: Twój e-mail (nie będzie wyświetlony):
Komentarz:

Podobne artykuły

List do Św. Mikołaja, cz. II, czyli prezenty polecane przez naszych pracowników działu zakupów

List do Św. Mikołaja, cz. II, czyli prezenty polecane przez naszych pracowników działu zakupów

Tym razem o propozycje prezentów na święta zapytałam koleżanki, które w Iperfumy już od kilku lat zajmują się zakupem luksusowych kosmetyków ...

Cały artykuł

NOWOŚĆ: Idealna kobieca broń, którą możesz wygrać

NOWOŚĆ: Idealna kobieca broń, którą możesz wygrać

Balenciaga to jedna z moich ulubionych marek perfumeryjnych. Testowałam już nietypowe zapachy kwiatowe  Florabotanica i Rosabotanica, które ...

Cały artykuł