Odpowiednia higiena intymna jest niezwykle ważna

iperfumy.pl  |  20. 2. 2014  |  Dodaj komentarz

intimni hyg

Okolice intymne każdej kobiety wymagają innej pielęgnacji niż pozostałe części ciała. Wynika to przede wszystkim z faktu, że miejsca intymne mają specyficzną florę bakteryjną o kwaśnym pH, która stanowi barierę ochronną błony śluzowej. Jeśli jej równowaga zostaje naruszona, może dojść do zapalenia pochwy, infekcji lub innych problemów ginekologicznych, których objawami są pieczenie, swędzenie, zaczerwienienie czy nieprzyjemnie pachnące upławy.

Naturalnie kwaśne pH okolic intymnych może zostać zaburzone pod wpływem różnych czynników, jak na przykład menstruacja, menopauza czy ciąża. Na florę bakteryjną błony śluzowej pochwy może negatywnie wpływać także zażywanie antybiotyków czy antykoncepcji hormonalnej, stosowanie tamponów oraz sauna i basen. Problemy intymne mogą się pojawić także pod wplywem stresu, zmęczenia, po stosunku płciowym oraz z powodu zbyt obcisłej, nieprzewiewnej  bielizny.

Żeby utrzymać naturalną równowagę kwaśnego środowiska miejsc intymnych, należy unikać stosowania preparatów nie przeznaczonych bezpośrednio do pielęgnacji tych partii. Chodzi przede wszystkim o zwykłe, perfumowane żele pod prysznic czy mydła, które zwykle mają zasadowe pH. Kosmetyki te często są główną przyczyna zaburzenia równowagi flory bakteryjnej!


Dlatego do pielęgnacji kobiecych okolic intymnych przeznaczone są specjalne preparaty, które delikatnie oczyszczają a jednocześnie pomagają zachować zdrową florę bakteryjną chroniącą układ moczowo-płciowy przed stanami zapalnymi. Są to przede wszystkim żele, fluidy, emulsje czy pianki. Preparaty te zapewniają komfort, działają prewentywnie oraz przyspieszają leczenie w przypadku istniejących problemów ginekologicznych. Specjalne produkty do higieny intymnej nie zawierają perfum czy innych substancji, które mogłyby podrażniać. Są odpowiednie do codziennego stosowania. Pozostawiają okolice intymne doskonale czyste, bez nieprzyjemnego zapachu czy pieczenia.

 lactacydDobrą propozycją jest na przykład emulsja do higieny intymnej Lactacyd Femina, która zawiera kwas mlekowy, który jest naturalnie produkowany przez kobiece ciało. Dzięki temu emulsja odnawia i pomaga zachować naturalne, kwaśne środowisko partii intymnych oraz chroni je przed stanami zapalnymi, a w przypadku już istniejących redukuje ich nieprzyjemne objawy.


Możesz wypróbować także żel do higieny intymnej z niskim niskim pH 5,5 A - Derma Derm´Intim lub wyjątkową emulsję myjącą Nivea Intimo Double Effect 2v1. Zawiera ona nie tylko kwas mlekowy, ale także zmiękczający olejek z awokado, który zapewnia łagodne golenie miejsc intymnych bez podrażnień.


Na rynku istnieją także mydła w kostce do higieny intymnej, jak na przykład Klorane Dermo Pain Creme. Jeśli chcesz czuć się świeżo także w ciągu dnia, a nie możesz akurat wziąć prysznica, praktycznym rozwiązaniem są nawilżane husteczki do higieny intymnej, które zapewnią Ci doskonały komfort. Dotakową ich zaletą jest to, że możesz je nosić zawsze przy sobie w torebce.

Komentarze

0 komentarzy

Skomentuj artykuł
Imię: Twój e-mail (nie będzie wyświetlony):
Komentarz:
Imię: Twój e-mail (nie będzie wyświetlony):
Komentarz:

Podobne artykuły

RECENZJA: Neutrogena Visibly Renew – podaruj swojej skórze dokładnie to, czego potrzebuje + SUPER KONKURS

RECENZJA: Neutrogena Visibly Renew – podaruj swojej skórze dokładnie to, czego potrzebuje + SUPER KONKURS

Czy stosujesz stale jeden produkt i jesteś z niego tak zadowolona, że nie wyobrażasz sobie, że mógłby istnieć lepszy? Ja miałem tak z klasycznym, ...

Cały artykuł

Pielęgnacja ciała w ciąży (cz. II)

Pielęgnacja ciała w ciąży (cz. II)

Dziś przygotowałam dla Was drugą część artykułu na temat pielęgnacji ciała w ciąży. W poprzednim artykule skupiłam się na pielęgnacji twarzy oraz ...

Cały artykuł