Odpowiednia higiena intymna jest niezwykle ważna

iperfumy.pl  |  20. 2. 2014  |  Dodaj komentarz

intimni hyg

Okolice intymne każdej kobiety wymagają innej pielęgnacji niż pozostałe części ciała. Wynika to przede wszystkim z faktu, że miejsca intymne mają specyficzną florę bakteryjną o kwaśnym pH, która stanowi barierę ochronną błony śluzowej. Jeśli jej równowaga zostaje naruszona, może dojść do zapalenia pochwy, infekcji lub innych problemów ginekologicznych, których objawami są pieczenie, swędzenie, zaczerwienienie czy nieprzyjemnie pachnące upławy.

Naturalnie kwaśne pH okolic intymnych może zostać zaburzone pod wpływem różnych czynników, jak na przykład menstruacja, menopauza czy ciąża. Na florę bakteryjną błony śluzowej pochwy może negatywnie wpływać także zażywanie antybiotyków czy antykoncepcji hormonalnej, stosowanie tamponów oraz sauna i basen. Problemy intymne mogą się pojawić także pod wplywem stresu, zmęczenia, po stosunku płciowym oraz z powodu zbyt obcisłej, nieprzewiewnej  bielizny.

Żeby utrzymać naturalną równowagę kwaśnego środowiska miejsc intymnych, należy unikać stosowania preparatów nie przeznaczonych bezpośrednio do pielęgnacji tych partii. Chodzi przede wszystkim o zwykłe, perfumowane żele pod prysznic czy mydła, które zwykle mają zasadowe pH. Kosmetyki te często są główną przyczyna zaburzenia równowagi flory bakteryjnej!


Dlatego do pielęgnacji kobiecych okolic intymnych przeznaczone są specjalne preparaty, które delikatnie oczyszczają a jednocześnie pomagają zachować zdrową florę bakteryjną chroniącą układ moczowo-płciowy przed stanami zapalnymi. Są to przede wszystkim żele, fluidy, emulsje czy pianki. Preparaty te zapewniają komfort, działają prewentywnie oraz przyspieszają leczenie w przypadku istniejących problemów ginekologicznych. Specjalne produkty do higieny intymnej nie zawierają perfum czy innych substancji, które mogłyby podrażniać. Są odpowiednie do codziennego stosowania. Pozostawiają okolice intymne doskonale czyste, bez nieprzyjemnego zapachu czy pieczenia.

 lactacydDobrą propozycją jest na przykład emulsja do higieny intymnej Lactacyd Femina, która zawiera kwas mlekowy, który jest naturalnie produkowany przez kobiece ciało. Dzięki temu emulsja odnawia i pomaga zachować naturalne, kwaśne środowisko partii intymnych oraz chroni je przed stanami zapalnymi, a w przypadku już istniejących redukuje ich nieprzyjemne objawy.


Możesz wypróbować także żel do higieny intymnej z niskim niskim pH 5,5 A - Derma Derm´Intim lub wyjątkową emulsję myjącą Nivea Intimo Double Effect 2v1. Zawiera ona nie tylko kwas mlekowy, ale także zmiękczający olejek z awokado, który zapewnia łagodne golenie miejsc intymnych bez podrażnień.


Na rynku istnieją także mydła w kostce do higieny intymnej, jak na przykład Klorane Dermo Pain Creme. Jeśli chcesz czuć się świeżo także w ciągu dnia, a nie możesz akurat wziąć prysznica, praktycznym rozwiązaniem są nawilżane husteczki do higieny intymnej, które zapewnią Ci doskonały komfort. Dotakową ich zaletą jest to, że możesz je nosić zawsze przy sobie w torebce.

Komentarze

0 komentarzy

Skomentuj artykuł
Imię: Twój e-mail (nie będzie wyświetlony):
Komentarz:
Imię: Twój e-mail (nie będzie wyświetlony):
Komentarz:

Podobne artykuły

Jak pozbyć się problemu z cellulitem (i nie zwariować)

Jak pozbyć się problemu z cellulitem (i nie zwariować)

Okres na początku nowego roku zawsze jest dla mnie trochę kłopotliwy. Ozdoby świąteczne są już schowane z powrotem do pudła na strychu i powoli ...

Cały artykuł

4 kosmetyki, których nie może zabraknąć w Twojej torbie plażowej!

4 kosmetyki, których nie może zabraknąć w Twojej torbie plażowej!

Drogie Panie! Za nami pierwsza połowa letniego sezonu, dlatego ważne jest, aby jak najlepiej wykorzystać nadchodzące upały. Przygotowując się do ...

Cały artykuł