Parę słów o naszej firmie...

iperfumy.pl  |  25. 8. 2015  |  Dodaj komentarz

Historia naszej perfumerii internetowej sięga 1998 r., kiedy to w Czechach Pan Michał Zámec założył swój pierwszy sklep internetowy. Ciekawostką jest, że początkowo skupiał się na elektronice, a sprzedaż perfum była tak naprawdę eksperymentem, który jednak okazał się tak udany, że wkrótce właściciel skupił się wyłącznie na tym obszarze. W późniejszym czasie stopniowo poszerzano ofertę o kosmetyki, akcesoria do pielęgnacji i makijażu, urządzenia do stylizacji włosów itd. Początkowo Pan Zámec prowadził firmę z jednym współpracownikiem, ale firma rozwijała się w tak szybkim tempie, że stopniowo zatrudniani byli kolejni pracownicy i obecnie jest nas już około 450.

parfums 2

Kolejnym etapem było wejście firmy na rynki zagraniczne. Pierwsze kroki skierowano do Słowacji. W Polsce otworzono sklep internetowy pod nazwą iperfumy.pl w 2004 r.
W wyniku rozwoju firmy zmianie uległa również forma prawna – od 2006 r. firma jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, a jej pełna nazwa brzmi Internet Shop s.r.o.
Obecnie firma Internet Shop s.r.o. prowadzi największą sieć perfumerii intenetowych w Europie Środkowej. Oprócz wspomnianych trzech krajów, firma prowadzi działalność m.in. na Węgrzech, w Słowenii, Bułgarii i Rumunii (w każdym z tych krajów firma działa pod inną nazwą. Związane jest to z tym, że początkowo założyciele firmy nie przewidywali tak dużego sukcesu i ekspansji na rynki zagraniczne, więc dla sklepu wybrali czeską nazwę firmy, której jednak później z oczywistych względów nie można było wykorzystać w innych państwach). Ostatnio firma wkroczyła również na rynek zachodnioeuropejski (Hiszpania, Portugalia) oraz amerykański. Planowane jest otwarcie sklepu internetowego w Wielkiej Brytanii.
Główna siedziba firmy znajduje się w Brnie na ul. Wiedeńskiej 119 (Vienna Point, Vídeňská 119). Tutaj znajduje się m.in. kierownictwo firmy, dział zakupów, dział produktów, dział administarcyjny, dział techniczny, dział marketingu oraz dział obsługi klienta. Ponadto w Rajhradzie, miejscowości usytuowanej niedaleko od Brna, mamy niedawno wybudowane, nowoczesne centrum logistyczne. W Czechach znajdują się cztery punkty odbioru – dwa w Pradze, jedno w Brnie (są tam także sklepy stacjonarne) i jedno w Ostrawie, a w Słowacji jedno – w Bratysławie. W Polsce mamy na razie dwa punkty odbioru – w Krakowie oraz w Warszawie, a od niedawna również dział obsługi klienta.

parfums 15

Komentarze

0 komentarzy

Skomentuj artykuł
Imię: Twój e-mail (nie będzie wyświetlony):
Komentarz:
Wysyłając, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu przetwarzania i wyświetlania komentarza przez Notino s.r.o. Osoba, której dane są przetwarzane, może w dowolnym czasie skorzystać z prawa do cofnięcia zgody. Więcej informacji w zasadach przetwarzania danych osobowych.​
Imię: Twój e-mail (nie będzie wyświetlony):
Komentarz:

Podobne artykuły

Naprawdę dobry samoopalający krem do twarzy? Istnieje!

Naprawdę dobry samoopalający krem do twarzy? Istnieje!

Dawniej szansa na znalezienie naprawdę dobrego samoopalającego kremu do twarzy była praktycznie zerowa. Te czasy mamy już jednak za sobą ...

Cały artykuł

Miniserial o trądziku I - Wiesz, dlaczego Cię męczy?

Miniserial o trądziku I - Wiesz, dlaczego Cię męczy?

Boją się go nastolatki, ale również dorośli. Ta przewlekła zapalna choroba skóry powinna wprawdzie zniknąć do 25 roku życia, w rzeczywistości jednak ...

Cały artykuł